Ski areál Branná
v provozu
Zobrazit na:

Kam na hory?

Teplota venku klesá. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Doprava se však prodraží. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

Předpověď počasí

Zítra
Středa 24.4.

°C
°C
Čtvrtek
25.4.2024

°C
°C
Pátek
26.4.2024

°C
°C
Sobota
27.4.2024

°C
°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 19:00
Úterý9:00 - 19:00
Středa9:00 - 19:00
Čtvrtek9:00 - 19:00
Pátek9:00 - 19:00
Sobota9:00 - 19:00
Neděle9:00 - 19:00