Ski areál Branná
v provozu
Zobrazit na:

Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Zima má být chladná a sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, né všechny jsou ale stejně kvalitní. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je také přehlednější. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Předpověď počasí

Zítra
Středa 24.4.

°C
°C
Čtvrtek
25.4.2024

°C
°C
Pátek
26.4.2024

°C
°C
Sobota
27.4.2024

°C
°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 19:00
Úterý9:00 - 19:00
Středa9:00 - 19:00
Čtvrtek9:00 - 19:00
Pátek9:00 - 19:00
Sobota9:00 - 19:00
Neděle9:00 - 19:00